Overtuigende zege Groene Ster op SteDoCo

Groene Ster heeft ook de tweede avondwedstrijd op de zaterdagavond op eigen veld in winst omgezet. Na de eerdere 2-0 thuiszege tegen Zwaluwen werd afgelopen zaterdag 22 november op volwassen wijze het hoog geklasseerde SteDoCo, de nummer drie van de ranglijst, met dezelfde cijfers verslagen. Op een ijzig koud sportpark Pronsebroek werden beide doelpunten netjes verdeeld over beide helften: 2-0. De zesde competitiezege van het seizoen zorgt ervoor dat de groen-witten een sprong maken naar het linkerrijtje van de Derde Divisie B.

Opnieuw liet Groene Ster zien wat men in huis heeft. Gezien het surplus aan kansen voor de thuisclub was het verwonderlijk dat de sterdragers met een minimale 1-0 voorsprong de kleedkamers opzochten. In het eerste half uur trok Groene Ster ten aanval, waarbij diverse aanvallen en kansen gestalte kregen. Zo zag Martijn van der Ven uit twee vrije trappen evenzoveel keren SteDoCo-goalie Bleijenberg redding brengen en belandde een geplaatste kopbal van de verdediger net naast de paal. Voordat de 1-0 op het scorebord verdween, had aanvoerder Danny Stassar met een uithaal de Hoornaarse doelman nogmaals getest. Na een ragfijne voorzet van Dogan GΓΆlpek en het klaarleggen van Jimmy Vijgen zorgde Jop Bleijlevens na een half uur dat de 1-0 voorsprong werd gepakt. Aansluitend liet Groene Ster na om voor rust de marge op te schroeven. Een afgekeurd doelpunt van Jop Bleijlevens, een redding van de SteDoCo-doelman op een inzet van diezelfde Bleijlevens en een carambole van paal en lat bij een halve omhaal van Joris de Kleijn voorkwamen een grotere voorsprong.

Na de warme thee zocht SteDoCo, de ploeg van oud-prof Dennis de Nooijer, na een list om terug te komen in de wedstrijd. Groene Ster zorgde echter voor het offensieve gevaar. Een schuiver van Jop Bleijlevens werd door Lars Bleijenberg tot hoekschop verwerkt en de goalie bracht opnieuw redding op een inzet van Jimmy Vijgen. Koud in het veld zorgde invaller Isan Lagarde voor de beslissing. Na zijn basisplek tegen Zwaluwen vierde het jeugdige talent nu de primeur met zijn eerste competitiedoelpunt. Na een interceptie op het middenveld en het razendsnel omschakelen via Dylan Goulding en Jop Bleijlevens werd de flankaanvaller de gapende ruimte ingestuurd. Na een rush op snelheid bleef Lagarde vervolgens koeltjes met een fraaie afronding tot gevolg: 2-0.

Na de uitzege bij Noordwijk opnieuw een driepunter voor de groen-witten in een competitieweekend waar nog maar eens duidelijk werd dat er van alles mogelijk is in deze divisie gezien het feit dat ploegen uit het rechterrijtje volop punten wisten te sprokkelen tegen ploegen uit het linkerrijtje. Groene Ster rukt op naar de achtste plaats na 14 speelrondes en komt voor de winterpauze nog driemaal in actie. De eerste sportieve uitdaging wacht aanstaande zaterdag 29 november als de uitbeurt wacht bij koploper Kloetinge. De Zeelanders hebben in eigen huis een score van 100%. Om 15.00 uur wordt er afgetrapt op het Wesselopark.

Groene Ster – SteDoCo 2-0 (1-0). 30. Jop Bleijlevens 1-0, 76. Isan Lagarde 2-0. Scheidsrechter: DaniΓ«l Drost.

Bekijk foto’s Groene Ster – SteDoCo (bron: Sport Shots Limburg)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *